Цөөн үгээр

- Аймгийн засаг даргын захирамжаар Төр, захиргааны байгууллагын ажлын цагийн хуваарьт түр өөрчлөлт хийлээ - ДУУДЛАГА ХУДАЛДААНД УРЬЖ БАЙНА - БУГАНТ ТОСГОН ЗӨВ ТУСГАЛ АЯНД НЭГДЛЭЭ.

Бугант тосгоны баяр наадам сайхан болж өнгөрлөө.

Нийтэлсэн: 2 жилийн өмнө Үзсэн: 473

Тулгар төрийн 2226, их Монгол улсын 811, Ардын хувьсгалын 96 жилийн ойн Бугант тосгоны баяр наадам 2017.07.10-11-нд амжилттай болж өнгөрлөө. Тус баяр наадмын арга хэмжээнүүд, үндэсний бөх, хурдан морь, сурын шилдэгүүдийг танилцуулъя
Үндэсний бөх
Түрүү - Сумын заан Э.Батсайхан Бугант Эрчим хүч
Үзүүр – Сумын харцага Б.Баттулга Увс, Ховд сум
Шөвөг – Аймгийн начин Б.Цогтбаяр Сэлэнгэ, Бугант
Шөвөг- Сумын начин Т.Алтанэрдэнэ Сэлэнгэ Бугант
Шигшээ бөх
Түрүү- Залуу бөх Д.Норовсамбуу Сэлэнгэ, Бугант- Сумын начин цол хүртэв
Үзүүр- Залуу бөх Б.Түшигхангай Сэлэнгэ, Бугант
Шөвөг- Залуу бөх Сүрэнжав Сэлэнгэ, Ерөө
Өсвөрийн бөх
Түрүү- Б.Түшигхангай Бугант
Үзүүр- Д.Норовсамбуу Бугант
Шөвөг- С.Бумэрдэнэ Ерөө
Шөвөг- Б.Төгөлдөр
Хурдан морь
АЗРАГА
Түрүү- Н.Цэвэгдорж, Хонгор, Сэлэнгэ Ерөө сум
Аман хүзүү- Ж.Чинбат, Мэнгэт хүрэн, Сэлэнгэ Бугант
Айргийн 3 – У.Эрдэнэбаатар, Шарга, Сэлэнгэ, Жавхлант
Айргийн 4- Г.Мөнгөнхүү, Сартай хонгор, Сэлэнгэ, Дулаанхаан
Айргийн 5- Б.Ганзориг, Халиун, Сэлэнгэ Бугант
ИХ НАС
Түрүү- Г.Хүрэлтогоо, хээр, Сэлэнгэ Бугант
Аман хүзүү- Г.Баярхүү, Саарал алаг, Сэлэнгэ Жавхлант
Айргийн 3- Б.Баттулга, хүрэн Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 4- Т.Наранхүү, Сартай хул Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 5- Б.Цэвэгжав, халиун , Ерөө
СОЁОЛОН
Түрүү- Б.Цэвэгдорж, Зээрд, Сэлэнгэ, Ерөө
Аман хүзүү- М.Барс, Хул, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 3- Д.Начиа, саарал алаг, Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 4- Б.Сергей, Сартай хүрэн, Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 5- Д.Ганөлзий, Халтар, Сэлэнгэ, Бугант
ХЯЗААЛАН
Түрүү- Д.Цогтоо, Суман хүрэн, Сэлэнгэ, Бугант
Аман хүзүү- Б.Баттулга, Хээр, Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 3- С.Цэрэннадмид, Хөөрхөн цавьдар, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 4- Д.Начиа, Алаг, Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 5- Т.Галмандах, Буурал, Сэлэнгэ, Ерөө
ШҮДЛЭН
Түрүү- Ж.Баярсайхан, Зээрд, Сэлэнгэ, Бугант
Аман хүзүү- Г.Эрдэнэбаяр, Хээр, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 3- Чүлтэм, Сартай цавьдар, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 4- Т.Наранхүү, Од хээр, Сэлэнгэ, Ерөө
Айргийн 5- У.Мөнход, Хонгор халзан, Сэлэнгэ, Ерөө
ДААГА
Түрүү- Д.Цогтоо, Од хүрэн, Сэлэнгэ, Бугант
Аман хүзүү- С.Цэрэннадмид, Нандин цоохор, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 3- С.Цэрэннадмид, Буурал, Сэлэнгэ, Бугант
Айргийн 4- Б.Одгэрэл, Сартай хүрэн, Сэлэнгэ, Жавхлант
Айргийн 5- П.Пүрэвэрдэнэ, Хүрэн, Сэлэнгэ, Бугант
Үндэсний сур
Эрэгтэй
1-р байр Г.Баянмөнх Сэлэнгэ, Бугант
2-р байр Р.Батбаяр Сэлэнгэ Бугант
3-р байр Б.Тэргэл Сэлэнгэ Бугант
Эмэгтэй
1-р байр А.Хулан Сэлэнгэ Бугант
2-р байр Д.Алдармаа Сэлэнгэ Бугант
3-р байр Г.Анхцэцэг Сэлэнгэ, Бугант
Урианхай сур
1-р байр Г.Баянмөнх Сэлэнгэ, Бугант
2-р байр Г.Батбаяр Сэлэнгэ Бугант
3-р байр Б.Октябрь Сэлэнгэ Бугант

Сагсан бөмбөг
Эрэгтэй
1-р байр Б.Ууганбаатар ахлагчтай “Лейкэрс” баг
2-р байр Д.Норовсамбуу ахлагчтай “Бугант нандин ХХК” баг
3-р байр А.Энмандах ахлагчтай “12 оны төгсөгчид” баг
Эмэгтэй
1-р байр Н.Болортүлхүүр ахлагчтай “Оюутан” баг
2-р байр Э.Уянга ахлагчтай “Тэмүүлэлт Мичид ХХК”-ны баг
3-р байр Б.Ундрахномин ахлагчтай “Найзууд” баг
Волейбол
Эрэгтэй
1-р байр Н.Амартөр ахлагчтай “Бугант” баг
2-р байр Д.Норовсамбуу ахлагчтай “Бугант нандин” баг
3-р байр Л.Алтангэрэл ахлагчтай “Зүүнхараа” баг
Эмэгтэй
1-р байр Т.Алтантуяа ахлагчтай “Ерөө” баг
2-р байр Н.Жавхлан ахлагчтай “ЭБНЗ” ХХК-ны баг
3-р байр Э.Отгончимэг ахлагчтай “Буян Од” ХХК-ны баг
Морин дээрээс шагай шүүрэх тэмцээн
П.Пүрэвэрдэнэ Бугант
Т.Алтанэрдэнэ Бугант
Г.Мөнхтулга Бугант
Хамгийн том хуушуур
К.Энхцэцэг- Манлай цайны

 

 

 

 

Сүүлд нэмэгдсэн мэдээ